Haziran 07 2020 0Comment

Tedarik Dergisi Röportajı

Asistal Alüminyum Şirket yetkililerinden Hasan Saral ve Ömer Aydoğan, üretimleri ve sektördeki çalışmalarıyla ilgili Tedarik Dergisi okuyucuları için bilgiler verdi.

Asistal Alüminyum İstanbul Şubesi 2013 temmuz ayından beri faaliyette. Ağırlıklı olarak Avrupa yakası olmakla birlikte, Anadolu yakasına da hizmet veren Asistal Alüminyum, Kırklareli’ndeki fabrikasından gelen ürünleri buradan İstanbul içerisindeki müşterilerine kendi araçları ile, Anadolu Firmaları içinse ambarlar aracılığıyla ulaştırma hizmeti sunmakta. Asistal Alüminyum İstanbul Şubesi ürün satışıyla birlikte, lojistik bir konumda depo görevini de üstlenmekte.

Asistal Alüminyum’un İstanbul’la birlikte Edirne’de, Çorlu’da (iki tane), Lüleburgaz’da, Keşan’da, Çerkezköy’de,:Tekirdağ’da, İzmir’de ve Sofya’da mağazaları bulunmakta. Bu mağazaların da tamamı şirket bünyesinde faaliyet gösteren, başında kendi çalışanları bulunmakta.

Alüminyum – PVC pencere ve cephe konusunda çalışan firmalara alüminyum profil, Isı yalıtımlı ve Yalıtımsız sistem serileri,alüminyum aksesuarlar, Natural Bond kompozit malzemeler, Kale’nin kapı kilitleri ve Kale’nin kapı otomasyon sistemlerinin satışını yapan Asistal Alüminyum İstanbul Şubesi, bu ürünler dışında polikarbon yalıtım malzemeleri konusunda da hem Selsil hem Bostik ürünlerinin satışını gerçekleştirmekte. Ayrıca, Wacker ürünleri ile birlikte balkon camlama profillerini de Asistal Alüminyum’un müşterilerine sunduğu ürünler arasında bulunmakta.

 

Asistal Alüminyum tüm serilerinde pvc pencere ve kapılar için üretilen tek ve çift açılım ispanyolet kullanabiliyor.

Üretimini gerçekleştirdikleri alüminyum kapı ve pencere profilleri konusunda farklılık yaratan Asistal Alüminyum, bu sistemlerde genellikle piyasada tijli kilitleme sistemleri kullanılsa da son dönemde çift açılım ücretlerini aşağı çekmek adına PVC kanallı alüminyum serilerini piyasaya sundu. Asistal Alüminym tüm serilerinde pvc pencere ve kapılar için üretilen tek ve çift açılım ispanyolet kullanabiliyor. Bu sayede çift açılım maliyetini üçte bir oranında aşağı çekilebiliyor. Bir diğer avantajı da; alüminyumda kapılarda kilitlemeyi sadece kilit noktasından yapabiliyorken, Asistal Alüminyum serilerinde PVC pencere sistemlerinde kullanılan ispayoletler kullanıldığı için pencere ve kapı bir çok noktadan kilitlenebiliyor.

Ön büyük özelliği kendi ürünlerini sadece kendi mağzalarında satması olan Asistal Alüminyum, alüminyum pencere ve cephe üreticilerine hizmet veriyor. Asistal Alüminyum Üretici firma olduğumuz için büyük çaplı projelere çalışan satış gerçekleştirebiliyor.

 

Hebeschiebe sistemini piyasaya sunmak üzere olan Asistal Alüminyum bu konuda çalışmalarını tamamlamak üzere.

Son dönemde üzerinde çalıştıkları, profil üretim sistemi ve çeşitliliği konusunda son nokta olan, kaldır sür denilen hebeschiebe sistemini piyasaya sunmak üzere olan Asistal Alüminyum bu konuda çalışmalarını tamamlamak üzere. Alüminyum pencere ve cephe üreticilerine, cephe profillerini, yardımcı malzemelerini, küpeştesini yani alüminyumla ilgili tüm desteği verebiliyor. Skala markası altında komple aksesuar desteğini de sunarak, tek bir elden müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

 

Asistal Alüminyum, kendilerine ait toplam 9 mağazadan gün içerisinde bile müşterilerimize ürünü tedarik edebiliyor.

Ürün sevkıyatını müşterilerinin istedikleri adrese en kısa sürede gerçekleştirebilen Asistal Alüminyum, bunun yanında proje desteği konusunda kendilerine destek olabilmekte. Çok hızlı üretim gerçekleştirebilen Asistal Alüminyum, kendilerine ait toplam 9 mağazadan gün içerisinde bile müşterilerimize ürünü tedarik edebiliyor. Aynı zamanda üretici bir firma olan Asistal Alüminyum projeye özel çözümleri de kısa sürede müşterilerine sunabilmekte.

 

Asistal Alüminyum üretimini gerçekleştirdikleri hiç bir üründe hurda malzeme kullanmıyor.

Kalite, üzerinde hassasiyetle durdukları bir konu olan Asistal Alüminyum. Üretimini gerçekleştirdikleri hiç bir üründe hurda malzeme kullanmıyor. Özellikle yüzey kalitesi çok iyi olan Asistal Alüminyum tüm işlemleri kendi tesisimiz içerisinde gerçekleştiriyor. Asistal Alüminyum eloksal hattı, elektrostatik boyahanesi, transfer boya hattıyla üretimin her evresinde en yüksek kalitede üretim hedefiyle çalışmakta.

asistal-admin